مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» فناوری مدرن چیست و چگونه در حال تغییر است؟

فناوری مدرن چیست و چگونه در حال تغییر است؟

فناوری مدرن چیست و چگونه در حال تغییر است؟

پیشرفت‌های فناوری بسیار بیشتر از خودروهای الکتریکی جدید تسلا یا خودروهای برقی مرسدس است. این بسیار بیشتر از جواهرات اپل واچ پیشرفته اپل و ردیاب های تناسب اندام است که می تواند به شما بگوید دو هفته پیش چه خورده اید.

برای افراد مسن، تغییرات تکنولوژیکی می تواند به معنای تفاوت بین وابستگی و استقلال باشد. Ubers و رسانه های اجتماعی خود را فراموش کنید. تلویزیون‌های Ultra HD، گجت‌های واقعیت مجازی و سایر فناوری‌های همیشه در حال تغییر را فراموش کنید، به‌عنوان یک سالمند، همه این چیزها هیچ معنایی ندارند، اگر بخواهید در یک خانه سالمندان بدون آزادی لذت بردن از همه چیز محبوس شوید.

نوع پیشرفت های تکنولوژیک مدرنی که سالمندان به آن نیاز دارند ممکن است مانند موشک جدید اسپیس ایکس به سرفصل اخبار نرسد، اما این بدان معنا نیست که اهمیت کمتری دارند. برای سالمندانی که به این ابزارها نیاز دارند، فناوری پوشیدنی پیشرفته به سرعت در حال تبدیل شدن به بخشی جدایی ناپذیر از ایمنی، سلامت و شادی آنهاست.


اگرچه هنوز بهترین‌ها را ندیده‌ایم، برخی از پیشرفت‌های فن‌آوری باورنکردنی نویدبخش بهبود زندگی کسانی است که این روش‌های جدید را انتخاب می‌کنند. بهترین بخش این است که استفاده از برخی از این گجت ها به اندازه کافی آسان خواهد بود که حتی افراد مسن که از نظر فناوری با چالش بیشتری روبرو هستند نیز می توانند به سرعت آنها را کشف کنند و به خوبی از آنها استفاده کنند.


فناوری مدرن چیست و چگونه در حال تغییر است؟

تکنولوژی مدرن همه چیز در مورد کارایی و سرعت است. این در مورد اطمینان از ارتباط چهره به چهره، اتصال شما به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی و توانمندسازی شما با دادن دسترسی و کنترل بیشتر به نوع مراقبت و همچنین خدماتی است که دریافت می کنید.

در مورد آن به این صورت فکر کنید: واقعاً چند وقت یکبار آنلاین می شوید تا اطلاعاتی را در مورد ... همه چیز جستجو کنید؟ هزاره ها این کار را هر روز انجام می دهند و تقریباً هرگز هیچ نوع خدماتی را بدون خواندن بررسی ها و نظرات آنلاین خریداری نمی کنید.

این یکی از راه‌های تعیین اینکه آیا یک ارائه‌دهنده ، مورد اعتماد است یا خیر است و همچنین مشاهده می‌کند که خدماتی که به دنبال آن هستند چقدر برای زندگی روزمره آنها مفید خواهد بود.

برای سلامتی و مراقبت شما به عنوان یک سالمند نیز باید همینطور باشد. پیشرفت‌های فناوری مانند اینترنت و رایانه‌ها، دنیای جدیدی را به روی شما گشوده است تا یاد بگیرید و بهترین را برای سلامتی و شادی خود انتخاب کنید.


تا سال 2020، این نوآوری‌های فناوری همیشه در حال تغییر، تضمین می‌کنند که نوع مراقبتی که دریافت می‌کنید سریع‌تر، بهتر، کارآمدتر و مؤثرتر خواهد بود – حتی تغییرات اجتماعی را ارائه می‌دهد. اما این بدان معنا نیست که باید سال ها منتظر بمانید تا بتوانید از این مزایا بهره مند شوید. در حال حاضر ابزارهای پوشیدنی وجود دارند که به طور خاص برای سالمندانی که به آنها نیاز دارند ساخته شده اند.

ابزارهایی که می توانند به شما بگویند:

 • فشار خون
 • سطوح قند
 • برای مراقبت بهتر، داده هایی را جمع آوری کنید که می توانند توسط مراقبین شما تفسیر شوند
 • نیازهای غذایی را پیشنهاد دهید
 • در صورت بی حرکتی ناگهانی از طرف شما که نشان دهنده سقوط یا از دست دادن هوشیاری است، زنگ هشدار را به صدا درآورید.

کارهایی که این گجت های پوشیدنی می توانند انجام دهند غیرقابل تصور است. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا برخی از فناوری های پوشیدنی برای سالمندان وجود دارد که اگر می خواهید زندگی بهتر و ایمن تری داشته باشید، باید امروز آن را امتحان کنید.

فناوری پوشیدنی برای سالمندان

با توجه به اینکه حدود 13 درصد از جمعیت ایالات متحده را افراد مسن تشکیل می دهند (43 میلیون نفر+) ، درک اینکه چرا این جمعیت در بازار فناوری پوشیدنی یک نیروی فرمانده است، دشوار نیست. گجت‌هایی که امروزه تولید می‌شوند می‌توانند به سالمندان کمک کنند که ایمن، سالم و حتی در تماس با اعضای خانواده‌شان باشند.

به عنوان یک فرد ارشد، منطقی است که تلاش کنید و دریابید که کدام یک از این فناوری‌های جدید - در میان هزاران گزینه موجود - بهترین فناوری پوشیدنی است که با شما و نیازهای سلامتی خاص شما مطابقت دارد. در اینجا لیستی از برخی از بهترین پوشیدنی‌های موجود در بازار وجود دارد که می‌توانند برای شما عالی باشند:

پوشیدنی ها برای ایمن نگه داشتن شما

اگر یک چیز وجود داشته باشد که فناوری پوشیدنی برای کل جامعه سالخورده انجام داده است این است که آرامش بسیار مورد نیاز را هم برای سالمندانی که از آنها استفاده می کنند و هم برای اعضای خانواده آنها به ارمغان آورده است. حوادثی مانند زمین خوردن و از دست دادن هوشیاری از جمله خطراتی هستند که سالمندان باید هر روز با آنها زندگی کنند.

حال تصور کنید چه اتفاقی برای سالمندانی می افتد که به تنهایی در خانه زندگی می کنند و کسی را ندارند که مرتب آنها را معاینه کند؟ حتی اگر آنها کسی را داشته باشند که آنها را بررسی کند، چه شانسی وجود دارد که شخصی در محدوده دید آنها 24/7 باشد؟

فناوری‌های پوشیدنی مانند ساعت ایمنی Lively نمونه‌ای عالی از میزان پیشرفت فناوری برای آسان‌تر کردن زندگی سالمندان است.


ساعت ایمنی Lively:

 • از یک هاب متصل به چندین سنسور در اطراف خانه استفاده می کند تا همیشه شما را در محدوده خود نگه دارد
 • این حسگرها ثبت می کنند که آیا شما داروی خود را مصرف کرده اید یا خیر
 • نشان دهید که آیا به طور عادی در حال حرکت هستید یا خیر
 • تضمین می کند که وعده های غذایی خود را از دست ندهید

اگر هر یک از این موارد اشتباه باشد، اگر همه چیز به حالت عادی برنگردد، ساعت به شما یادآوری می‌کند و به اعضای خانواده یا مراقبان آن مورد مذکور را هشدار می‌دهد. هاب به اتصال اینترنت نیاز ندارد و به خط تلفن وصل نمی شود. این فناوری به اندازه کافی هوشمند است تا داده های شما را در طول زمان ثبت کند و یاد بگیرد که چه چیزی برای شما عادی است و از آن به عنوان نقطه مرجع استفاده کند.

پیشگیری از افتادن

سقوط یکی از خطرات اصلی در جامعه سالخورده است و از هر شش سالمند حداقل یک نفر هر روز سقوط را گزارش می کند. اکنون به لطف فناوری، چیزی وجود دارد که می توانید بپوشید که از ضربه زدن به زمین و شکستن لگن در هنگام زمین خوردن جلوگیری می کند.

این کیسه‌های هوای پوشیدنی مانند ActiveProtective به عنوان کمربند بسته می‌شوند که هنگام تشخیص سقوط باز می‌شوند. اگرچه این محصول هنوز به تولید انبوه نرسیده است، اما تنها نمونه ای از این است که چگونه فناوری زندگی سالمندان را در آینده ای نزدیک آسان تر و ایمن تر می کند.

چیزهای بیشتری در دنیای فناوری در حال انجام است که در جهت آسان‌تر و کارآمد کردن مراقبت از سالمندان است. چیزهایی مانند:

 • وان حمام
 • صندلی آسانسور
 • صندلی توالت قابل تنظیم
 • ویلچر برقی

همه نمونه هایی از همه چیزهایی هستند که فناوری به دستیابی به آن در این زمینه کمک کرده است. این مزایا بسیار زیاد است و برای آن دسته از سالمندانی که بدشان نمی‌آید کمی در مورد فناوری‌هایی که می‌توانند استفاده کنند یاد بگیرند، کاملاً جالب است.

مزایای فناوری برای جامعه سالخورده

مزایای فناوری در زندگی هر سالمند کاملاً به میزان استقبال از آن فناوری بستگی دارد. اگر برای آزمایش چیزهای جدید آماده باشید، خواهید دید که از این پیشرفت و فناوری آینده چیزهای زیادی برای به دست آوردن دارید.

برخی از مزایای اصلی فناوری برای جامعه سالمند عبارتند از:

 • سطوح ایمنی خود را بهبود بخشید: اکنون می توانید با فشار دادن یک دکمه کمک دریافت کنید.
 • کمک با گزینه های تمرین: به لطف دی وی دی های ورزشی و مربیان آنلاین، اکنون می توانید ورزش خود را از راحتی اتاق نشیمن خود انجام دهید.
 • قابلیت اتصال: مواردی مانند تماس‌های اسکایپ و فیس‌بوک باعث شده است که سالمندان بتوانند با عزیزانی که دور هستند ارتباط برقرار کنند.
 • مدیریت سلامت: به لطف فناوری پوشیدنی، پزشک شما اکنون می‌تواند سلامت شما را از طریق داده‌های ثبت شده توسط دستگاه‌های شما پیگیری دقیق‌تری داشته باشد.
 • مدیریت دارو: اکنون برنامه‌هایی وجود دارند که اطمینان می‌دهند داروی اشتباهی مصرف نمی‌کنید. این برنامه‌ها همچنین قرص‌های شما را پیگیری می‌کنند و در صورت فراموش کردن، یادآوری‌هایی را برای شما ارسال می‌کنند.
 • خانه‌های هوشمند امنیت شما را افزایش می‌دهند: اگرچه هنوز آنقدر رایج نیست، اما فناوری وجود دارد که تضمین می‌کند اکثر خانه‌ها با صدا کنترل می‌شوند تا تعداد دفعاتی که سالمندان برای پاسخ دادن یا قفل کردن در از پله‌ها بالا و پایین می‌روند به حداقل برسد. این فناوری همچنین تضمین می کند که خانه همیشه به یک مرکز فرماندهی متصل است که می تواند هر زمان که ساکنین به آن نیاز داشته باشد (همه صدا فعال می شود) کمک ارسال کند.

همه این مزایا نشان می دهد که فناوری چیزی است که باید توسط افراد در هر سنی پذیرفته شود. در حالی که نسل جوان ممکن است غرق در هدست های واقعیت مجازی و دیگر اشکال سرگرمی های موجود به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی باشد، سالمندانی که از این حرکت رو به جلو استقبال می کنند، می توانند از همین پیشرفت ها برای بهبود کیفیت زندگی خود استفاده کنند.

اگرچه در مقایسه با آنچه در دنیای فناوری در حال وقوع است (خودروهای برقی و خانه های هوشمند)، بسیاری از گزینه های ذکر شده در اینجا ممکن است ابتدایی به نظر برسند، اما با گذشت زمان، پیشرفت ها ادامه خواهد یافت و زندگی شما به عنوان یک فرد سالخورده ادامه خواهد داشت. اعضای جامعه فقط بهتر و آسان تر خواهند شد.

به جرات می توان گفت که آینده چیزهای شگفت انگیزی برای سالمندانی خواهد داشت که با فناوری مخالف نیستند و مایلند فناوری جدید را امتحان کنند.


بلاگسازان


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده